وب سایت سایبربان: اتحادیه اروپا قصد دارد برای پیشگیری از حملات سایبری احتمالی، از تحریم‌های مانند ممنوعیت مسافرت برای هکرها استفاده کند.

تحریم هکرها توسط اتحادیه اروپا

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ وزیر خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد، برای جلوگیری از حملات سایبری بیشتری مشابه وقایع انگلیس و فرانسه، این اتحادیه از این پس می‌تواند علیه مهاجمان به شبکه‌های رایانه‌ای از تحریم‌های اقتصادی استفاده بکند.

با توجه به اینکه به نظر می‌رسد روسیه در میزان آرای حزب دموکرات آمریکا دخالت داشته و انتخابات الکترونیکی آمریکا و فرانسه را تحت تأثیر قرار داد؛ نگرانی‌هایی درباره‌ی انتخابات پیش روی آلمان به وجود آمده است.

وزیر خارجه‌ی اتحادیه اروپا موافقت کرد برای نخستین بار از روش‌هایی مانند ممنوعیت از مسافرت، ضبط دارایی‌ها و جلوگیری کامل تجارت مجرم با یک فرد، شرکت یا دولت، استفاده شود.

در گزارش منتشر شده آمده است: «واکنش اتحادیه‌ی اروپا به فعالیت‌های مخرب اینترنتی، متناسب با توجه میزان وسعت، نوع هدف و حوزه، شدت، مدت‌زمان، پیچیدگی و تأثیری که در فعالیت‌های اینترنتی، خواهد بود.»

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا سال گذشته با انتشار گزارشی ادعا کردند روسیه در انتخابات این کشور دخالت کرده و با هک کردن ایمیل‌های حزب دموکرات نتیجه را به سود دونالد ترامپ تغییر داده است.

سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس هم‌اکنون به احزاب سیاسی خود برای حفاظت در برابر حملات بالقوه‌ی سایبری هشدار داد. دولت فرانسه نیز که در گذشته امکان رای دادن الکترونیکی را برای شهروندان خارج از کشور خود فراهم کرده بود، جلوی این کار را برای کاهش احتمال رخداد حملات سایبری گرفت.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب تحریم هکرها توسط اتحادیه اروپا در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :تحریم هکرها توسط اتحادیه اروپا
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c%d9%85-%d9%87%da%a9%d8%b1%d9%87%d8%a7-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d8%a7%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d8%af%db%8c%d9%87-%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%be%d8%a7/